What is in the box?
- Power Adapter
- USB Cable
- SIM Tray Ejector
- Phone Case
From the manufacturer





OPPO Reno13 5G Mobile Phone Information
| Brand Name | OPPO |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Box Contents | Power Adapter, SIM Tray Ejector, Phone Case, USB Cable |
| Manufacturer | OPPO, OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Customer Reviews |
4.1 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #13,599 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #665 in Smartphones |
| UNSPSC Code | 43191501 (Mobile phones) Report an incorrect code |
| ASIN | B0F1G7SH5F |
| Importer Contact Information | OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Item Type Name | Smartphone |
| Item Height | 7 Millimeters |
| Manufacturer Contact Information | OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Packer Contact Information | OPPO Mobiles India Pvt Ltd, 5th FLOOR, Tower B, BUILDING, N-8, DLF Cyber City, DLF Phase 2,Gurugram, Haryana 122002 Tel – 18001032777 |
| Unit Count | 1 Count |
| Wireless Provider | Unlocked for All Carriers |
|---|---|
| Cellular Technology | 5G |
| Item Weight Unit of Measure | 181 Grams |
|---|---|
| Item Dimensions | 15.8 x 7.5 x 0.7 Centimeters |
| Display Type | AMOLED |
|---|
| Battery Power | 5600 |
|---|
| Operating System | Android 14 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Colour | Luminous Blue |
| Connector Type | USB Type C |
| Form Factor | Slate |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Sim Card Size | Nano |
| Product Features | Fast Charging Support, Stereo Speakers, Dual SIM, Built-In GPS, Water Resistant |


























Reviews
There are no reviews yet.