What is in the box?
- Mobile_IN
- Adapter_IN
- USB Cable_IN
- User-manual_IN
- SIM Tray Ejector_IN
Product Description





IKALL Z10 Smartphone Mobile Phone Information
| Operating System | Android 14 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Colour | Orange |
| SIM Card Slot Count | Single SIM |
| Connector Type | 3.5mm Jack, USB Type C |
| Form Factor | Smartphone |
| Human Interface Types | Touchscreen |
| Sim Card Size | Nano |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Headphones Jack | 3.5 mm |
| Product Features | 3.5mm Audio Jack, 5000mAh Battery, Camera, Expandable Memory, Type-C Charging |
| Front Photo Sensor Resolution | 8 MP |
|---|---|
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 20 MP |
| Number of Rear Facing Cameras | 1 |
| Number of Front Cameras | 1 |
| Battery Capacity | 4000 Milliamp Hours |
|---|---|
| Battery Charge Time | 60 Minutes |
| Battery Power | 5000 Milliamp Hours |
| Item Weight Unit of Measure | 192 Grams |
|---|---|
| Item Dimensions | 16.5 x 7.7 x 0.9 Centimeters |
| GPS Geotagging Functionality | False |
|---|
| Screen Size Unit of Measure | 6.53 Inches |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Wireless Provider | Consumer Cellular |
|---|---|
| Cellular Technology | 4G |
| Network Connectivity Technology | 4G |
| Wireless Network Technology | LTE |
| Brand Name | IKALL |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Country of Origin | India |
| Box Contents | Adapter_IN, Mobile_IN, SIM Tray Ejector_IN, USB Cable_IN, User-manual_IN |
| Manufacturer | Arigato and Obligado Merchandise Pvt. Ltd. Sector-2 Noida U.P. Pin-201301 Contact No. – 0120-4731048, IKALL |
| Specific Uses For Product | Everyday use, entertainment, social sharing |
| Item Type Name | Smart Phone |
| Manufacturer Contact Information | Arigato and Obligado Merchandise Pvt. Ltd. Sector-2 Noida U.P. Pin-201301 Contact No. – 0120-4731048 |
| Packer Contact Information | Arigato and Obligado Merchandise Pvt. Ltd. Sector-2 Noida U.P. Pin-201301 Contact No. – 0120-4731048 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturing Warranty for Product and 6 Month on Accessories |
| Battery Average Life | 15 Hours |
|---|---|
| Phone Talk Time | 4 Hours |




















Reviews
There are no reviews yet.