From the manufacturer





GOBOULT Newly Launched Earl TWS Earbuds Headphone Information
Item details
| Brand Name | GOBOULT |
|---|---|
| Model Number | Airbass |
| Model Name | Airbass |
| Box Contents | Warranty Card |
| Age Range Description | Adult |
| Country of Origin | China |
| Number of Items | 1 |
| Manufacturer | B-67 Wazirpur Industrial Area, New Delhi 110052, Exotic Mile Private Limited, Boult Audio, B-67 Wazirpur Industrial Area, New Delhi 110052 |
| Importer Contact Information | Exotic Mile Pvt. Ltd. , B67 Wazirpur Industrial Area , New Delhi 110052 |
| Item Type Name | In – Ear |
| Manufacturer Contact Information | B-67 Wazirpur Industrial Area, New Delhi 110052 |
| Packer Contact Information | Exotic Mile Pvt. Ltd. , B67 Wazirpur Industrial Area , New Delhi 110052 |
| Warranty Description | 1 |
| Best Sellers Rank |
|
| ASIN | B0GJ5YC84W |
| Customer Reviews |
4.0 4.0 out of 5 stars (154)
4.0 out of 5 stars |
Style
| Colour | Obsidian Black |
|---|---|
| Style Name | Modern |
| Carrying Case Color | Obsidian Black |
Measurements
| Item Weight Unit of Measure | 0.54 Grams |
|---|---|
| Unit Count | 1 Count |
Audio
| Noise Control | Hybrid Noise Cancellation |
|---|---|
| Frequency Response | 20 KHz |
| Sensitivity | 106 dB |
| Frequency Range | 20 Hz – 20,000 Hz |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Driver Size | 13 Millimetres |
Additional details
| Product Features | Detachable Cable, Fast Charging, Lightweight, Touch Control |
|---|---|
| Enclosure Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Travel, Gaming, Music |
| Compatible Devices | Android, Desktops, Iphone, Laptops, Tablets |
Connectivity
| Headphone Jack | No Jack |
|---|---|
| Network Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology Type | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.4 |
Design
| Headphones Ear Placement | In Ear |
|---|---|
| Headphone Form Factor | In Ear |
| Earpiece Shape | In-Ear |
Controls
| Control Method | Touch |
|---|---|
| Controller Type | Google Assistant, Touch |
Battery
| Battery Average Life | 50 Hours |
|---|






















Reviews
There are no reviews yet.