What is in the box?
- Phone Case
- Power Adapter
- USB Cable
- SIM Tray Ejector
- Screen Protector
From the manufacturer





Additional details
| Operating System | Android 14 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Processor Series | Others |
| Processor Speed | 2.4, 2.0 GHz |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Colour | Brown Size:8+128 |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Connector Type | USB Type C |
| Form Factor | Slate |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Sim Card Size | Nano |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Headphones Jack | USB Type C |
| Product Features | Fast Charging Support, Dual SIM, Water Resistant |
Display
| Screen Size Unit of Measure | 6.67 Inches |
|---|---|
| Resolution | 720 x 1604 |
| Display Type | LCD |
| Maximum Display Resolution | 720 x 1604 Pixels |
| Display Pixel Density | 264 Pixels Per Inch (PPI) |
Connectivity
| Wireless Provider | Unlocked for All Carriers |
|---|---|
| Cellular Technology | 5G |
| Network Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, USB, NFC |
| Wireless Network Technology | GSM, Wi-Fi, LTE |
























Reviews
There are no reviews yet.